Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2010, sygn. ITPB3/423-201/10/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-201/10/PS

Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu wynagrodzenia dla dzierżawcy za zrzeczenie się prawa dzierżawy nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2010 r. o (data wpływu 28 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej między innymi podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu wynagrodzenia za zrzeczenie się prawa dzierżawy nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 kwietnia 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej między innymi podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu wynagrodzenia za zrzeczenie się prawa dzierżawy nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka w wyniku udziału w dniu 4 grudnia 2009 r. w licytacji komorniczej nieruchomości położonej w G., przy ulicy I. uzyskała przybicie nieruchomości. Postanowienie o przybiciu uprawomocniło się w dniu 12 grudnia 2009 r. Nieruchomość obciążona była prawem dzierżawy na rzecz P. Sp. z o.o. Umowa dzierżawy zawarta została przez właścicieli nieruchomości z tym przedsiębiorstwem w 2004 r. na czas określony do 2015 r. Wspomniana umowa dzierżawy zawarta była z podpisem notarialnie poświadczonym, a ciężar w postaci prawa dzierżawy był wpisany do księgi wieczystej nieruchomości. Umowa dzierżawy nie mogła więc zostać wypowiedziana przed upływem terminu na jaki została zawarta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00